ZIOŁA
Ziołolecznictwo istnieje od tysięcy lat. Zgłębiam wiedzę o ziołach nie tylko na podstawie ich zastosowań ale również substancji czynnych w nich zawartych, co daje mi podstawy do tego, aby wiedzieć w jaki sposób zioła mogą na przykład kolidować z lekami. Jednak najlepszą bazą wiedzy są konie i ich instynkt. Przygodę z Barem Ziołowym zaczęłam w roku 2017 i od tego czasu sukcesywnie stosuję jego działanie zarówno u mojego konia jak i koni osób mi znajomych oraz moich klientów. Dostęp do ziół w naturze dla koni jest całoroczny, regularny i różnorodny. Dawkowanie jest dowolne, wybierane przez konie (także roślin toksycznych), indywidualne, dostosowane do całości stanu zdrowia oraz np. kontuzji, choroby. W ten sposób konie uzupełniają już małe niedobory i leczą stany zapalne oraz również małe niedyspozycje zanim staną się one widoczne. Konie udomowione najczęściej dostają zioła rzadko, w małych ilościach i przypadkowo – co może skutkować zatruciami i chorobami. Bar ziołowy nawiązuje do naturalnej zdolności zwierząt wybierania ziół, które mogą pomóc im w poprawie stanu zdrowia. Konie instynktownie wiedzą, które zioła w danym momencie są im potrzebne, które im szkodzą, które mogą pobrać w większych, a które w mniejszych ilościach. Zioła pomagają również utrzymywać organizm w równowadze energetycznej. Moją rolą jest dobór rekomendowanych ziół pod kątem konkretnych schorzeń u danego konia, indywidualnie do przypadku ale ostateczny wybór należy do konia :-). Przykładami chorób przy których zioła mogą pomóc są: niedobory, choroby układu oddechowego (np. IAD/RAO), schorzenia przewodu pokarmowego (np. przewlekłe biegunki, wrzody, przewlekłe bóle morzyskowe, spaczony apetyt, problemy z mikroflorą jelit), choroby metaboliczne (np. PPID, EMS, PSSM), choroby aparatu ruchu (np. artretyzm, reumatyzm), problemy z układem krążenia, ochwat, nadpobudliwość, choroby wątroby i nerek, otyłość bądź wychudzenie, zaburzenia neurologiczne, dolegliwości wieku starczego, słaba jakość włosa lub kopyt, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe stany zapalne, zaburzenia płodności, infekcje lub zaburzenia odporności (np. flegmona, sarkoidy).
AROMATERAPIA
Związki chemiczne zawarte w olejkach są wdychane i wchłaniane do krwiobiegu, dostają się do ośrodka emocjonalnego w mózgu, przez co oddziałują na psychikę. Czasami działają błyskawicznie (w przeciągu kilku dni), a czasami potrzebują więcej czasu. Olejki można stosować nie tylko drogą inhalacji ale również miejscowo. Działanie olejków:
- antyseptycznie
- podnoszą witalność
- działają uspokajająco
- w chorobach oddechowych
- w chorobach pokarmowych
- w przypadku chorób skóry lub kopyt (np. gnicie strzałek, gruda)
- przy urazach i przemęczonych mięśniach
- przy traumach emocjonalnych
ESENCJE BACHA
Działanie esencji (kropli Bacha) można przyrównać do uzdrawiającego dźwięku, który rozbrzmiewa w przestrzeni. Zwierzę potrzebujące zrównoważenia, poprzez przyjmowanie esencji, dostraja się niejako do ich naturalnych wibracji. W momencie kiedy następuje całkowite zrównoważenie – zwierzę harmonizuje się z energią kwiatu. Z tego powodu esencje są całkowicie bezpieczne; nie ma możliwości przedawkowania lub uzależnienia się od nich. W przypadku zastosowania terapii kwiatowej następuje bardzo szybka transformacja na poziomie emocji, uczuć, myśli i zachowań. Zwierzęta zadowolone, których potrzeby są zaspokojone, wykazują większą aktywność życiową i mniej problemów zdrowotnych. Każdy z ekstraktów oddziałuje na określone emocje lub cechy charakteru. Pomagają one zachować spokój i pozytywne nastawienie do życia. Zwierzęta reagują na krople Bacha o wiele szybciej niż ludzie. Czas ich leczenia jest zwykle stosunkowo krótki, wynosi kilka dni, choć czasami potrzeba nieco więcej czasu.
Po przelaniu środków, proszę o wypełnienie ankiety, która pomoże mi dokładnie dobrać zioła, olejki, esencje oraz suplementy naturalne. Nie zapomnij o dołączeniu zdjęć kopyt, pokroju konia oraz wyników badań, jeśli są dostępne.
Pamiętaj, moje konsultacje to uzupełnienie weterynaryjnych terapii – nigdy ich nie zastępują. Zioła i naturalne produkty to wsparcie, które może odmienić zdrowie Twojego konia na wielu poziomach, ale zawsze współpracujemy z medycyną.